• 13 kwietnia 2024

8 naturalnych środków, które pomogą szybko wyleczyć codzienny ból stóp

Ból stopy może pokrzyżować wszystkie Twoje codzienne plany. Kiedy masz ból w stopie, trudno jest chodzić i przeszkadza to w pracy i codziennych czynnościach, nie wspominając już o dyskomforcie i bólu.

Jeśli ostatnio doświadczyłeś bólu stóp, zamiast sięgać po komercyjne środki przeciwbólowe i inne produkty, dowiedz się, jak naturalne środki i proste zmiany mogą pomóc w leczeniu bólu. Aby uzyskać szybką ulgę w bólu stóp, spróbuj skorzystać z tych 8 naturalnych środków zaradczych.

 

1. Masaż stóp

Pierwszym krokiem, który możesz podjąć, aby złagodzić ból stóp jest delikatny masaż stopy. Aby uzyskać dodatkową ulgę, użyj oleju kokosowego. Używając kciuków, wmasuj olej w stopę. Użyj ruchów okrężnych, podczas masażu, i zwrócić uwagę na ból - dodając więcej lub mniej ciśnienia, w zależności od ilości bólu, że jesteś doświadcza.

 

2. Zastosuj ciepły kompres

Dwa razy dziennie przykładaj ciepły kompres do stopy na około 20 do 25 minut. Możesz użyć poduszki grzewczej lub butelki z gorącą wodą, aby zastosować ciepło. Ciepło powinno pomóc poprawić krążenie krwi wokół stopy i ewentualnie zmniejszyć stan zapalny.

 

3. Zastosuj zimny kompres

Wraz z zastosowaniem ciepła do stopy, należy zastosować zimny okład, aby pomóc złagodzić ból. Umieść kilka kostek lodu w plastikowej torbie i zawiń torbę w ściereczkę do mycia lub ręcznik do rąk. Przyłóż zimny kompres bezpośrednio do stopy na co najmniej 15 minut. Zimny kompres pomoże znieczulić ból.

 

4. Odpoczynek dla stóp

Podczas leczenia stopy, należy odpocząć. Stojąc na nogach przez wiele godzin na końcu może zwiększyć ból lub ograniczyć zdolność do odzyskania od bólu stopy. Staraj się nie chodzić po twardych powierzchniach i nosić wygodne buty - jeśli musisz spędzać czas na nogach. W miarę gojenia się stopy, powinieneś spędzać jak najmniej czasu na chodzeniu.

 

5. Noś wkładki do butów

Jeśli musisz spędzać czas na nogach, to upewnij się, że nosisz wygodne buty i rozważ użycie wkładek do butów. Wkładki ortopedyczne mogą złagodzić niektóre z nacisków na stopy, podczas chodzenia. Jeśli cierpisz z powodu ostróg piętowych, to rozważ użycie wkładek ortopedycznych. Podpiętki i wkładki można umieścić w butach.

 

6. Używaj roztworu boraksu

Proszek boraksowy może zapewnić zarówno ulgę w bólu, jak i pomóc zmniejszyć stan zapalny. Wypełnij wannę do stóp bardzo ciepłą wodą i dodaj trochę proszku boraksowego. Moczyć stopę w wannie przez co najmniej 30 minut, aby uzyskać ulgę w bólu i zmniejszyć niektóre z zapaleń wokół stopy.

 

7. Ćwiczenie stóp

Rozciąganie i ćwiczenia stóp może pomóc stopie leczyć i może chronić od przyszłego bólu stóp. Jednym z ćwiczeń jest umieszczenie kontuzjowanej stopy nad przeciwległym kolanem. Chwyć palce kontuzjowanej stopy i spróbuj przyciągnąć je do siebie, aby rozciągnąć piętę i więzadła wzdłuż stopy.

Jeśli odczuwasz ból pięty, spróbuj obrócić kostkę siedząc na krześle. Zawieś kontuzjowaną stopę nad ziemią i obróć kostkę - najpierw w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wykonaj dziesięć obrotów, a następnie zmień kierunek.

 

8. Zrzuć trochę wagi

Utrata wagi nie jest natychmiastowym rozwiązaniem, ale może pomóc w zapobieganiu przyszłego bólu stóp. Tracąc kilka funtów, można zmniejszyć wpływ na stopy, podczas chodzenia. Niektóre badania sugerują nawet, że utrata zaledwie pięciu funtów może zmniejszyć wpływ na stopy o 15 procent.

Istnieje wiele sposobów na leczenie bólu stóp i ostrogi piętowe. Jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort, pamiętaj o tych sugestiach. Odpoczywaj, wykonuj ćwiczenia na stopy i korzystaj z naturalnych rozwiązań, aby złagodzić ból i ułatwić gojenie.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować