• 17 lipca 2024

Jak zwalczać stany zapalne wywołane reumatoidalnym zapaleniem stawów za pomocą witaminy D?

Ostatnia aktualizacja 16 MAJA 2018 r.

Nie jest tajemnicą, że witamina D jest ważnym elementem codziennego odżywiania, ale jeśli masz reumatoidalne zapalenie stawów, powinieneś zwracać szczególną uwagę na spożycie witaminy D. Witamina D została wykazana w różnego rodzaju badaniach, aby poprawić warunki autoimmunologiczne.

Podejrzewa się, że witamina D odgrywa rolę w rozwoju i pogarszaniu się stanów autoimmunologicznych. Stale niski poziom witaminy D może przyczynić się do wystąpienia reumatoidalnego zapalenia stawów, a utrzymujący się niski poziom może spowodować pogorszenie objawów w trakcie trwania choroby.

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać witaminę D, aby zapobiec reumatoidalnemu zapaleniu stawów lub zminimalizować wpływ diagnozy.

Różne rodzaje witaminy D

O ile nie spędziłeś dużej ilości czasu na studiowaniu alternatywnego zdrowia i zdrowego odżywiania, możesz nie wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje witaminy D. Witamina D2, znana również jako ergokalcyferol, jest witaminą często przepisywaną przez lekarzy. Witamina D3, cholekalcyferol, jest rodzajem witaminy D, którą organizm wytwarza pod wpływem światła słonecznego.

Witamina D2 została powiązana z niewielkim wzrostem ryzyka zachorowania na raka skóry, podczas gdy witamina D3 została powiązana ze znacznym spadkiem tego ryzyka. Jeśli planujesz uzupełnić swoje spożycie witaminy D, upewnij się, że wybierasz witaminę D3.

Chociaż możesz zwiększyć poziom witaminy D poprzez żywność i suplementy, ekspozycja na słońce jest najlepszym sposobem na stałe zwiększenie poziomu witaminy D. Przeciętna osoba potrzebuje tylko kilku minut światła słonecznego dziennie, aby uzyskać zalecane dzienne spożycie.

Pokarmy, które pomagają zwalczać zapalenie stawów dzięki witaminie D

Witamina D jest naturalnie obecna w wielu produktach spożywczych, więc możesz poprawić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów, wprowadzając kilka zmian w swojej diecie. Rozważ dodanie niektórych z tych pokarmów do swojej diety, aby zwiększyć ilość witaminy D:

  Dzikie ryby: Tłuste ryby, w tym łosoś, makrela, tuńczyk, pstrąg i węgorz
  Grzyby: Grzyby, które są uprawiane w świetle ultrafioletowym mają wysoki poziom witaminy D, a jedzenie tych grzybów może znacznie poprawić swoje reumatoidalne zapalenie stawów.
  Tuńczyk w puszce: Chociaż zawsze najlepiej jest jeść świeże, koszt świeżych ryb może być zaporowy dla niektórych ludzi. Puszkowany lekki tuńczyk może być alternatywnym wyborem jako źródło witaminy D.
  Żółtka jaj: W przypadku, gdy nie miałeś jeszcze wystarczających powodów, aby kochać jajka, teraz wiesz, że mogą one również zwiększyć poziom witaminy D i poprawić stan Twojego reumatoidalnego zapalenia stawów. Żółtka jaj są gdzie witamina D rezyduje w tej żywności, więc upewnij się, że używasz całego jajka podczas gotowania. Wiele osób oddziela żółtka od jajek z obawy przed "wysokim cholesterolem". To błąd! Jajka muszą być spożywane w całości, jeśli chcesz skorzystać z ich pełnowartościowego białka.
  Wątroba wołowa: Jeśli jesteś odważny w swoich nawykach żywieniowych, rozważ dodanie wątroby wołowej do swojej cotygodniowej diety. Jest to niezwykle skoncentrowane źródło witaminy D, a także jest korzystne dla tych, którzy cierpią na niski poziom żelaza lub anemię.

amzn_assoc_placement = "adunit0"; amzn_assoc_search_bar = "false"; amzn_assoc_tracking_id = "juiforhea04-20"; amzn_assoc_ad_mode = "manual"; amzn_assoc_ad_type = "smart"; amzn_assoc_marketplace = "amazon"; amzn_assoc_region = "US"; amzn_assoc_title = "BUY VITAMIN D SUPPLEMENT NOW:"; amzn_assoc_linkid = "f359857722c0dec6c0c11e8489d02c90"; amzn_assoc_asins = "B00GB85JR4,B00JGCBGZQ,B004U3Y8OM,B0032BH76O";

Kofaktory: Unikaj ich, a twoja witamina D będzie bezużyteczna

Składniki odżywcze zazwyczaj nie działają na własną rękę. Raczej polegają na innych witamin i minerałów, aby być tak skuteczne, jak to możliwe. Jeśli starasz się zwiększyć spożycie witaminy D, musisz również zwiększyć spożycie innych witamin, aby zapewnić, że twoje ciało może wykorzystać witaminę D. Upewnij się, że twoja dieta zawiera te składniki odżywcze:

  Witamina K2 Magnez Cynk Bor Potas

Referencje: https://www.everydayhealth.com/rheumatoid-arthritis/rheumatoid-arthritis-vitamin-deficiency.aspx https://www.health.com/health/gallery/0,,20504538,00.html

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, otrzymam niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z nimi związane, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować