• 13 kwietnia 2024

Smoothies jako zamiennik posiłku - przereklamowane czy pożywne?

Smoothies są zawsze uważane za doskonałe uzupełnienie zdrowej i pożywnej diety. Bez względu na to, czy pijesz smoothies, bo są wygodne, czy po prostu pyszne, nie ma wątpliwości, że są one strzałem w dziesiątkę. W okresie upałów i wilgoci zamiana jednego lub dwóch posiłków na ten pyszny napój nie jest najgorszym pomysłem. Zachowanie odpowiedniej równowagi między białkiem, węglowodanami i zdrowymi tłuszczami sprawia, że smoothie jest w pełni godne posiłku.

Wykorzystanie ulubionych owoców i warzyw oraz blendera o dużej mocy z pewnością zapewni Ci dobrą zabawę. Zanim jednak wydasz ogromne pieniądze na zakup najlepszej jakości blendera, warto rozważyć wady i zalety przyłączenia się do tej smoothie rewolucji.

Plusy:

  1. Jest to świetny sposób na zwiększenie spożycia owoców i warzyw dla osób, które trzymają się od nich z daleka.
  2. Łatwe do przyrządzenia smoothie to świetny sposób na rozszerzenie repertuaru składników odżywczych.

Wady:

  1. Jedną z największych wad smoothie jest to, że nie sycą nas tak długo, jak pełnowartościowe produkty spożywcze.
  2. Gotowe smoothie zazwyczaj zawierają dużo cukru i mało błonnika, a ich nadmierne spożycie może prowadzić do problemów.

Jednak stosowanie poniższych wskazówek pomoże Ci zwiększyć sytość i wartość odżywczą smoothie, zapobiegnie przeładowaniu kaloriami i sprawi, że jego spożywanie będzie bardziej korzystne.

  • Wybieraj całe owoce

Przyrządzanie smoothie z całych owoców, a nie z soku owocowego, pomaga zwiększyć zawartość błonnika i obniżyć zawartość cukru. Jeśli świeże owoce nie są dostępne, można również eksperymentować z mrożonymi owocami.

  • Zdrowe tłuszcze - mieszaj

Dodanie do smoothie mielonego lnu, nasion chia, nasion konopi itp. zwiększy spożycie roślinnych kwasów omega-3 w Twoim organizmie. Możesz także spróbować dodać do smoothie masło migdałowe, orzechowe lub awokado.

  • Kreatywnie dobieraj smaki.

Nigdy nie ograniczaj się do jednego owocu lub zieleniny. Zawsze warto wykazać się kreatywnością w doborze smaków, stosując w smoothies różne składniki, aby nigdy się nie znudzić.

Smoothies są uznawane za posiłek przynoszący obopólne korzyści osobom starającym się schudnąć i zdrowo się odżywiać. Spróbuj przyrządzić ten pyszny, smaczny i pożywny napój w swoim domu i przekonaj się, jak korzystnie wpływa na Ciebie rutynowe spożywanie zdrowych smoothies.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować