Hurom One Stop H-AI. Czy To Najlepsza Wyciskarka Wolnoobrotowa?
Wyciskarka pionowa Hurom to model z nowej, trzeciej generacji sokowirówek Hurom. Cechą szczególną tej wolnoobrotowej wyciskarki jest automatyczne zasysanie sprasowanego materiału, zintegrowany pionowy pojemnik na miąższ i nachylona podstawa pojemnika na sok.
Co może sok wyciskarka wolnoobrotowa Hurom?
Mogłem przetestować pionową wyciskarkę Hurom, która, nawiasem mówiąc, niedawno zdobyła nagrodę konsumencką „Innowacja kuchenna roku 2018” w kategorii małych urządzeń elektrycznych. Wyciskarka była testowana na bazie następujących składników:
• Owoce, warzywa i gatunki egzotyczne: w tym jabłka, marchewki, pomarańcze, grejpfruty, ogórki, gruszki, limonki, kiwi, imbir, ananasy, cytryny, seler, mrożone banany itp.
• Zielone liście / zioła: w tym roszponka, pietruszka, bazylia, szpinak itd.
• Dzikie zioła: w tym pokrzywa, podagrycznik, gryka, ogórecznik, nasturcje, zioła francuskie, stokrotki itp.
Natychmiast po rozstawieniu wyciskarki widać wyraźnie pierwszą dużą zaletę. Zintegrowany pojemnik na miąższ oszczędza użytkownikowi dużo miejsca w kuchni. Pierwszy test pokazuje również, że wyciskarka Hurom H-AI działa delikatnie, a przede wszystkim cicho. W funkcji wolnoobrotowej wyciskarki cel jest jasny: przy zaledwie 60 obrotach na minutę utlenianie powinno być możliwie najniższe, aby świeżo wyciskane soki miały jak najwyższą zawartość składników odżywczych. Zintegrowane koło zębate w bębnie na sok napędza sito i równolegle napędza ramę pióra w przeciwnych kierunkach z prędkością 23 obrotów na minutę. Jeśli przyjrzeć się bliżej ramie pióra, widać, że ściera się ona z szyby wewnętrzną stroną piór wycieraczek, a sok miesza się z powierzchnią zewnętrzną.
Ręcznie lub automatycznie
Nowa wyciskarka oferuje możliwości ręcznego, lub automatycznego pobierania składników. Użytkownik może sam zdecydować, czy chce aktywnie dodawać sprasowany materiał stopniowo za pomocą Dual lub Smart Hopper, czy też chce pobierać składniki automatycznie (technologia samoczynnego podawania) i napełniać pojemnik za jednym razem. Ta ostatnia dodatkowa funkcja nie jest absolutnie niezbędna do wyciskania soku, ale oczywiście oferuje użytkownikowi większą wygodę. W ten sposób można uniknąć zbyt szybkiego napełniania, które mogłoby prowadzić do zatorów. Zaletą nasadki Smart Hopper jest to, że ten automatyczny tryb zasysania można aktywować tylko wtedy, gdy pokrywa nasadki jest zamknięta. To oczywiście ważny aspekt, zwłaszcza gdy w domu są dzieci. Kolejną zaletą jest nowy stopień nachylenia (3 stopnie) bębna na sok, który zapewnia użytkownikowi uzyskanie jeszcze większej ilości soku. W tym kontekście warto wspomnieć, że z jednej strony również wylot soku został nieco pochylony, a klapkę wylotu soku można otworzyć pod kątem do 90 stopni. Wszystko to przyczynia się do większej wydajności urządzenia.
W praktyce
Wyciskarka z funkcją „samo zasysania” pokazuje największe zalety, zwłaszcza podczas wyciskania miękkiego i twardego produktu. Jest również dobra w wyciskaniu jagód i winogron. Dobrze radzi sobie z takimi produktami takie jak zielone liście lub liście kapusty oraz takimi jak seler, trawa pszeniczna lub jęczmienna. Obsługa i obsługa wyciskarki jest sama w sobie nieskomplikowana. Dzięki nowej wyciskarce Hurom H-AI można nie tylko stworzyć zdrowe, świeżo wyciskane soki. Możesz również zrobić lody, sorbety, mleko wegańskie lub smoothie.
Czyszczenie
Przesadą byłoby stwierdzenie, że czyszczenie wyciskarki H-AI Hurom jest przyjemne, ale jest znacznie lżejsze i mniej skomplikowane w porównaniu z wieloma alternatywnymi wyciskarkami pionowymi. Zintegrowany pojemnik na miąższ, regulator miąższu oraz klapka wylotu soku zostały zaprojektowane tak, aby ułatwiały czyszczenie. Najlepiej byłoby to również zrobić bezpośrednio po wyciskaniu, bo wtedy czyszczenie zajmie nam 3-5 minut.