• 17 lipca 2024

101 zastosowań octu jabłkowego dla zdrowia, które zmienią Twoje życie

Od wieków ocet jabłkowy był używany do różnych celów domowych i kulinarnych. Jest to starożytny środek ludowy, który jest używany do leczenia niezliczonych problemów zdrowotnych, gdy lekarze byli rzadkością.

Ocet jabłkowy (ACV) jest korzystne dla tak wielu problemów zdrowotnych, ponieważ zajmuje się podstawową przyczyną chorób, które są dwie kluczowe kwestie: Toksyczność ciała i niedobór składników odżywczych.

ACV jest naturalnym detoksykantem, który pomaga organizmowi pozbyć się toksyn, naturalnym środkiem do płukania tętnic, który zwiększa krążenie krwi i jest bogaty w składniki odżywcze, enzymy, antyoksydanty i probiotyki - czyli wszystko, czego potrzebuje organizm.

Paul C. Bragg (1895-1976), ojciec ruchu na rzecz zdrowia w Ameryce, stworzył, nazwał i otworzył pierwszy sklep ze zdrową żywnością w USA. Wprowadził ACV na rynek, jednocześnie dbając o fermentację każdej butelki ACV, która jest marką rodzinną, aby zachować jakość.

Przeczytaj o potężnych życiodajnych minerałach w occie jabłkowym oraz o różnicach między naturalnym, niedestylowanym octem jabłkowym a octem destylowanym.

Kuracja: 2 łyżeczki octu jabłkowego + 2 łyżeczki surowego miodu, wymieszać w szklance (około 8 uncji) czystej wody pitnej. Pić 2 do 3 razy dziennie w zależności od stanu zdrowia i stylu życia diety.

Ocet jabłkowy cydr - zastosowania dla zdrowia

Ocet jabłkowy do leczenia zapalenia stawów

Użyj ACV i miodu leczenie zapalenia stawów , a także zastosować ACV zewnętrznie do bolesnych stawów .

Pij szklankę wody z 2 łyżeczkami ACV i 2 łyżeczkami miodu trzy razy dziennie .

Miejscowe leczenie może być również podane przez moczenie ręki lub stopy z artretyzmem w silnym, komfortowo ciepłym roztworze ACV przez dziesięć minut, dwa lub trzy razy dziennie (¼ szklanki ACV na 1½ szklanki wody).

Artretyczne kolana mogą być obsługiwane przez okłady - namoczyć szmatkę w mieszaninie ACV i wody, (jak w powyższej mieszaninie) wykręcić i owinąć wokół stawu, a następnie zabezpieczyć suchą szmatką, aby utrzymać ciepło. Kiedy mokra szmatka ostygnie, należy ją wykręcić w gorącym roztworze i nałożyć na nowo. Powtórz kilka razy, dwa razy dziennie.

Ocet jabłkowy do leczenia astmy

1 łyżka ACV dodana do szklanki wody powinna być przyjmowana łykami przez pół godziny. Po upływie kolejnych pół godziny, powtórzyć. Świszczący oddech powinien zmniejszyć się w intensywności dość znacznie. Jeśli jednak świszczący oddech nadal się utrzymuje, należy wypić drugą szklankę tej samej mieszanki. Korzystnym sposobem leczenia są również ćwiczenia głębokiego oddychania.

Ocet jabłkowy na naturalne krzepnięcie krwi

ACV może pomóc krwi łatwiej krzepnąć. Jeśli występuje obfite krwawienie i gdy rany nie goją się szybko, lub w przypadkach, gdy osoba ma krwawienie z nosa bez wyraźnego powodu, wypij to: Dodaj 2 łyżeczki ACV w szklance wody, trzy razy dziennie przed posiłkami, aby przywrócić naturalne właściwości krzepnięcia krwi.

Ocet jabłkowy na oczyszczanie jelita grubego

ACV jest jednym z najlepszych pokarmów do stosowania podczas oczyszczania jelita grubego, ponieważ jest to świetny pokarm fermentacyjny, który pomaga rozwijać korzystne bakterie w jelitach. Dowiedz się, jak można zrobić pełny ocet jabłkowy ocet jabłkowy oczyścić dwukropek z łuską psyllium, dla dokładnego oczyszczenia układu pokarmowego.

Ocet jabłkowy z cydrem w leczeniu kaszlu

Istnieją różne rodzaje kaszlu, a każdy z nich powinien być traktowany w zależności od ich charakteru i intensywności. Jednakże, leczenie ACV i miodu może być stosowane do wszystkich rodzajów kaszlu. 2 łyżeczki ACV i 2 łyżeczki miodu zmieszane ze szklanką wody powinny być przyjmowane przed posiłkami lub w momencie wystąpienia podrażnienia.

Wieczorem idealnie byłoby mieć tę mieszankę przy łóżku, aby można ją było popijać wieczorem, jeśli atak się pojawi.

Ocet jabłkowy do leczenia biegunki (Apple Cider Vinegar)

ACV może pomóc poprawić trawienie, przyswajanie i eliminację żywności. Jest to środek antyseptyczny dla jelit i całego przewodu pokarmowego. Ze względu na swoje właściwości lecznicze, biegunka może być kontrolowana w bardzo krótkim czasie, (to jest, chyba że jakieś poważne zaburzenia fizyczne są widoczne).

Dodaj 1 łyżeczkę ACV do szklanki wody i wypij przed posiłkiem, a następnie wypij około 6 szklanek w ciągu dnia. Należy jednak zauważyć, że biegunka jest naturalną próbą wyeliminowania przez organizm trucizny, która podrażnia przewód pokarmowy.

W żadnym wypadku nie należy przyjmować leków, aby stłumić te lecznicze objawy. Z drugiej strony, ACV będzie zmniejszyć intensywność, ale pozwoli naturalny kurs eliminacji do miejsca.

Ocet jabłkowy do leczenia zawrotów głowy

Dodaj 2 łyżeczki ACV i 2 łyżeczki miodu do szklanki ciepłej wody i pij 3 szklanki tego dziennie, aby pomóc zmniejszyć zawroty głowy. Nie oczekuj jednak natychmiastowych rezultatów, ponieważ natura działa powoli, ale skutecznie. Wkrótce zauważysz zmniejszoną intensywność, która wystąpi daleko w między czasie.

Ocet jabłkowy do leczenia wyprysków

Weź 2 łyżeczki ACV i 2 łyżeczki miodu w szklance wody, trzy razy dziennie z posiłkami. Aplikacja dobrze rozcieńczonego ACV może być również stosowany na skórę kilka razy dziennie. Aby zrobić taką mieszankę: dodaj 1 łyżeczkę ACV do ½ szklanki wody.

Osoby cierpiące na egzemę zazwyczaj mają niedobór potasu. Nie należy spożywać soli w żadnej ilości, ponieważ zaburza ona równowagę potasowo-sodową, co pogarsza stan egzemy.

Ocet jabłkowy do leczenia obolałych i zmęczonych oczu

Terapia ACV wraz z miodem jest podstawowym składnikiem tutaj. 2 łyżeczki każdego z nich podjęte w szklance wody, 3 razy dziennie. Ta mieszanka opóźnia początek zmęczonych i obolałych oczu. Zmniejszy również łzawienie i przekrwienie oczu, które wynikają z niedoboru potasu.

ocet

Przewlekłe zmęczenie jest ostrzeżeniem, że ciało potrzebuje trochę uwagi. Większość ludzi cierpiących na przewlekłe zmęczenie nie mają wystarczającej ilości dobrej jakości snu. Różne inne przyczyny wynikają z braku równowagi chemicznej organizmu, a także brak żelaza.

Lepiej jest spędzić w łóżku jak najwięcej godzin przed północą. Aby zaradzić złej jakości snu, weź miód i odrobinę soli himalajskiej, zmieszaj je i umieść mieszankę pod językiem. Zapoznaj się z tym środkiem tutaj. Dwadzieścia minut po wzięciu tej mieszanki do ust zostanie ona strawiona i wchłonięta do organizmu.

Aby przygotować remedium z ACV: Dodaj 3 łyżeczki ACV do filiżanki miodu w słoiku. Zażyj 2 łyżeczki tej mieszanki przed snem. Powinno to wywołać zdrowy sen w ciągu kilku minut. Jeśli po jakimś czasie nadal nie możesz zasnąć, powtórz dawkowanie.

Ocet jabłkowy do leczenia wypadania włosów

Wypadanie włosów jest przede wszystkim z powodu niedoboru soli w tkankach, dlatego ACV przywróci naturalną równowagę i dostarczy braki tam, gdzie jest to potrzebne. Dzięki regularnemu przyjmowaniu ACV, włosy utrzymają swój naturalny wzrost. Przestaną wypadać i będą rosły szybciej i gęściej. Rezultat zauważysz po około dwóch miesiącach, więc nie przestawaj. Dodaj 1 łyżeczkę ACV do szklanki wody i pij z posiłkami.

ACV może być również stosowany zewnętrznie w leczeniu łupieżu i swędzenia skóry głowy poprzez zmieszanie równych części ACV i wody. Spryskaj włosy tym roztworem, przykryj włosy czepkiem pod prysznic i pozostaw na godzinę. Następnie zmyć i powtórzyć do dwóch razy w tygodniu.

Ocet jabłkowy do leczenia bólów głowy

Istnieje kilka rodzajów bólu głowy, spowodowane przez różne czynniki. Niektóre z nich są związane z zaburzeniami organicznymi, takimi jak problemy z nerkami, inne są znane jako psychogenne, lub napięciowe bóle głowy. Następnie mamy najbardziej dokuczliwy ze wszystkich; migrenowy ból głowy. Wiele osób odniosło ulgę w bólach głowy dzięki stosowaniu miodu. Dwie łyżeczki miodu przyjmowane przy każdym posiłku mogą zapobiec atakowi. Innym skutecznym środkiem jest zażywanie octu jabłkowego. Równe części octu jabłkowego i wody powinny być umieszczone w małej misce na kuchence, pozwalając mu się powoli gotować. Kiedy opary zaczną unosić się z miski, należy pochylić nad nią głowę, aż opary staną się komfortowo silne. Wdychać przez około 50 do 80 oddechów. Ogólnie rzecz biorąc, to łagodzi ból głowy znacznie, jeśli nie całkowicie.

Ocet jabłkowy na zgagę (kwaśny refluks)

Zgaga lub kwaśny refluks, zwykle występuje po jedzeniu, czasem nawet do dwóch godzin później. To bardzo nieprzyjemne uczucie może być złagodzone przez podjęcie mieszanki 2 łyżeczek każdego z ACV i miodu w szklance wody przed posiłkami. Kuracja ta pomoże uregulować poziom kwasu żołądkowego i poprawić trawienie. Picie go codziennie zmniejszy intensywność i występowanie, aż nie będziesz już cierpieć na zgagę.

Apple Cider Vinegar w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi

Istnieje wiele powodów, dla których człowiek cierpi z powodu tego powszechnego, ale poważnego stanu. Aby skutecznie utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, konieczne jest stosowanie zdrowej diety. Przeczytaj więcej o tym, jak naturalnie obniżyć wysokie ciśnienie krwi dzięki odpowiedniej żywności.

Codziennie należy przyjmować następującą dawkę: 2 łyżeczki ACV i miodu w szklance wody, do trzech lub czterech razy dziennie.

Ocet jabłkowy jabłkowy w leczeniu zapalenia nerek i pęcherza moczowego

Ze względu na moczopędny charakter ACV, nerki i pęcherz mogą odnieść ogromne korzyści z "płukania", które otrzymują pijąc ten napój ACV: 2 łyżeczki ACV w szklance wody, sześć razy dziennie. Korzystne byłoby wypicie kilku szklanek wody rano, przyjmując po 1 łyżeczce ACV do każdego napoju.

Herbata z komosy, z samego rana, z łyżeczką ACV również zapewni wystarczające działanie oczyszczające. Zapalenie nerek, zwane zapaleniem odmiedniczkowym, w którym komórki ropne są obecne w moczu, na ogół ustępuje po zastosowaniu wyżej wymienionego leczenia.

Ocet jabłkowy w leczeniu problemów z menstruacją

Przewlekłe bóle i obfite miesiączkowanie jest powszechne dla wielu kobiet. Terapia ACV pomaga uregulować i znormalizować nadmierne krwawienie. Dawkowanie to 2 łyżeczki ACV w szklance wody trzy razy dziennie.

Należy również wziąć pod uwagę dietę, ponieważ dieta o wysokiej zawartości białka zwierzęcego wraz z produktami pszennymi może powodować znaczne bóle w momencie rozpoczęcia okresu. Zauważalna poprawa nastąpi, gdy wraz z terapią ACV włączysz do swojej diety więcej świeżych, surowych owoców i warzyw. Pij dużo wody.

Ocet jabłkowy w leczeniu wydzielania śluzu

Niedrożność nosa, zapalenie zatok i łzawienie oczu są spowodowane wadliwą dietą. Ciało eliminuje nadmiar śluzu spowodowany przez jedzenie niewłaściwych rodzajów żywności. Jest to często spowodowane brakiem potasu w diecie, stąd terapia ACV będzie korzystna w rozbijaniu śluzu.

Zwykłą dawkę według powyższych zaleceń należy przyjmować trzy razy dziennie przed posiłkami. Pszenica powinna być całkowicie wyeliminowana z diety, a produkty żytnie i kukurydziane powinny być zastąpione, jeśli to konieczne.

Czytaj także: Jak zabić infekcję zatok w ciągu kilku minut za pomocą octu jabłkowego cydru.

Ocet jabłkowy do leczenia problemów z paznokciami

Łamliwe, pękające, kruche i cienkie paznokcie są oznaką pewnych niedoborów i wadliwego metabolizmu w organizmie. Regularne spożywanie ACV spowoduje, że paznokcie będą zdrowe i mocne. Ponadto, wszelkie białe plamy, które są obecne na paznokciach zostaną wyeliminowane. Dawkowanie: 2 łyżeczki w szklance wody, 3 razy dziennie.

Ocet jabłkowy cydr na ból gardła

Aby leczyć ból gardła, płukanie gardła z ACV. Dodaj 1 łyżeczkę ACV do szklanki wody i używaj tego roztworu do płukania gardła co godzinę, a drugą porcję po płukaniu należy połknąć. Czynność tę należy powtarzać co godzinę, aż stan gardła ulegnie poprawie.

Ocet jabłkowy, aby zapobiec próchnicy zębów

ACV może poprawić metabolizm wapnia w organizmie, co czyni go doskonałym do poprawy stanu zębów. Złogi kamienia nazębnego można również usunąć stosując ACV jako płyn do płukania jamy ustnej oraz szczotkując nim zęby w celu zwiększenia ich białości.

Do płukania ust, dodaj 1 łyżeczkę ACV do szklanki wody. Powtarzaj tę procedurę co wieczór, aż do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Picie ACV zapobiegnie próchnicy zębów. Płyn do płukania ust może być również stosowany do bolących dziąseł, lub owrzodzone dziąsła, należy upewnić się, że roztwór jest rozcieńczony, ponieważ może to żądło otwartego rany.

Ocet jabłkowy cydr do leczenia żylaków

Zastosuj nierozcieńczony ocet jabłkowy do obszaru, gdzie są żylaki. Należy to zrobić rano i wieczorem. Masuj dobrze z pociągnięciami w kierunku serca. Podczas masowania nóg, zacząć od kostek i przenieść w górę uderzeń w kierunku uda.

ACV i miód należy również przyjmować trzy razy dziennie: 2 łyżeczki każdego z nich wymieszać ze szklanką wody. Pić 2 lub 3 razy dziennie przed posiłkami.

Ocet jabłkowy z cydru dla kontroli wagi

Ponieważ ACV dostarcza organizmowi niedoboru jakiegoś minerału i normalizuje funkcjonowanie narządów, osoby z niedowagą zauważą, że ACV pomoże w normalizacji ich wagi. W tym przypadku należy przestrzegać następującego dawkowania: dwie łyżeczki octu jabłkowego i dwie miodu w szklance wody trzy razy dziennie.

Przy otyłości, ACV będzie stopniowo zmniejszać wagę ciała, ponieważ ma tendencję do tego, aby organizm spalał tłuszcz zamiast go magazynować. Jest wysoce zalecane, aby zmienić swoją dietę, aby włączyć więcej owoców i warzyw podczas przyjmowania ACV, aby przyspieszyć swoje wysiłki w celu utraty wagi. Usuń sól z diety, ponieważ nie tylko powoduje przyrost masy wody, ale może również zwiększyć ciśnienie krwi. Uzyskanie wystarczającej ilości snu jest również ważne, aby zapobiec większemu przyrostowi wagi. Dodaj 2 łyżeczki ACV do szklanki wody i wypij po przebudzeniu się rano. Pij 2 do 3 razy dziennie przed posiłkami.

Przeczytaj o potężnych, życiodajnych minerałach zawartych w occie jabłkowym oraz o różnicach między naturalnym, niedestylowanym octem jabłkowym a octem destylowanym.

Zastosowanie octu jabłkowego - zastosowania zewnętrzne

Nasza skóra jest głównym organem eliminacji. Oprócz tego, że jest skutecznym eliminatorem, skóra również wchłania substancje do organizmu. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że powinniśmy być bardzo ostrożni z tym, co umieszczamy na skórze.

Nienaturalne substancje, takie jak kosmetyki, które zawierają chemikalia, są szkodliwe dla zdrowia skóry. Dotyczy to również komercyjnego mydła, którego używamy do mycia ciała. Skóra potrzebuje kwaśnego płaszcza, aby zachować swój połysk i blask, jednak ze względu na skrajną zasadowość mydła reagującego na skórę, może to powodować schorzenia skóry.

ACV jest skuteczną metodą oczyszczania ciała. Zamiast używać mydła, dodaj pół kwarty ACV do wody i pozostań zanurzony w wodzie przez co najmniej piętnaście minut tak, że powierzchnia skóry ciała może mieć szansę wchłonąć niektóre z wody kwasowej. Jest to bardzo korzystne dla osób, które cierpią z powodu podrażnień skóry i innych stanów zapalnych skóry.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować