• 13 kwietnia 2024

Nie tylko soki – subiektywna recenzja wyciskarki wolnoobrotowej Hurom H100S

wyciskarka HUROM 100S

Dzisiaj będziemy testować wyciskarkę Hurom H-100-SBEA01. Producent pozycjonuje ją jako wyciskarkę czwartej generacji do codziennego użytku. Producent twierdzi również, że jest to „pierwsza na świecie wyciskarka z pionowym ślimakiem i unikalną technologią”.

Wygląd

Wyciskarka jest dostarczana w kartonowym pudełku z plastikowym uchwytem do przenoszenia. Opakowanie nie zawiera żadnych instrukcji dotyczących parametrów technicznych urządzenia. Zawartość pudełka zapakowana jest w miękkie, odporne na wstrząsy woreczki i zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami za pomocą tekturowych wkładów. Dla ułatwienia przechowywania pudełko podzielono na przegródki i dodatkowe pudełko na wymienne elementy filtrujące. Dzięki tej wewnętrznej organizacji przestrzeni możesz łatwo spakować urządzenie. Hurom H-100-SBEA01 dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych, oprócz srebra dostępne są opcje w kolorze czarnym, tytanowym i bordowym. Wyciskarka wygląda stylowo. Jednostka silnikowa jest w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Korpus urządzenia jest w kolorze srebrnym z elementami z tworzywa „chromowany metal”. W dolnej części obudowy znajdują się gumowe nóżki, otwór wentylacyjny oraz naklejka z numerem seryjnym urządzenia. Urządzeniem steruje się za pomocą jednego trójpozycyjnego przełącznika. W górnej części etui tradycyjnie znajduje się bagnet do zamocowania koszyczka wyciskającego (w naszej wyciskarce jest to metalowy czworoboczny bolec). Kosz do wyciskania jest wykonany z przezroczystego tworzywa Tritan o wysokiej wytrzymałości. Cechą szczególną kosza jest automatyczny zawór wylotowy ciasta. Niemożliwe jest nieprawidłowe zmontowanie urządzenia. Ślimak jest wykonany z wysokowytrzymałego tworzywa termoplastycznego Ultem. Rdzeń śruby wykonany jest ze stali nierdzewnej. Wyjątkowość wyciskarki polega również na braku metalowych siatek, zostały one zastąpione elementami filtrującymi.

wyciskarka hurom h100

Kontrola

Książka z przepisami to 100-stronicowa, pełnokolorowa broszura zawierająca wiele przepisów na soki i koktajle na ich podstawie. Sterowanie sokowirówką jest intuicyjne i nie wymaga studiowania instrukcji. Odbywa się to za pomocą pojedynczego trójpozycyjnego przełącznika umieszczonego po prawej stronie zespołu silnikowego. Brak wskaźników trybu pracy urządzenia.

Eksploatacja

Dbanie o sokowirówkę jest dość proste: po zakończeniu pracy należy wyjąć, zdemontować i dokładnie wypłukać kosz do wyciskania i kratki filtrujące. Aby usunąć resztki jedzenia z trudno dostępnych miejsc, możesz użyć specjalnej szczoteczki dołączonej do zestawu. Uszczelki silikonowe należy okresowo zdejmować i oddzielnie myć (nie jest to konieczne po każdym użyciu urządzenia).

Nasze pomiary

Producent podaje 150 watów jako moc znamionową. Zmierzyliśmy zużycie energii za pomocą watomierza podczas mielenia owoców cytrusowych, twardych jabłek i kapusty. Nasze pomiary pozwoliły stwierdzić, że jest to wskaźnik pływający, który na biegu jałowym utrzymywał się na poziomie 45-50 watów. Podczas wyciskania surowców o średniej twardości (jabłka) sokowirówka zużywała około 100 W, ale maksymalna wartość (przy wyciskaniu marchwi) okazała się powyżej 150 W - około 250 W. Poziom hałasu określilibyśmy jako bardzo niski. Sokowirówka wydaje cichy dźwięk, gdy urządzenie jest uruchomione. Najgłośniejsze dźwięki towarzyszyły wyciskaniu soku z twardych surowców (marchewki). Podczas pracy sokowirówka stoi stabilnie.

Praktyczne testy

Do wyciskania soku z jabłek wybieramy kratkę filtracyjną do soków czarnych. Kilogram jabłek Granny Smith kroimy na kawałki, które swobodnie przechodzą do otworu zasilającego. Nie obieramy jabłek i nie usuwamy nasion. Wynik: 728 g soku w 3 minuty 20 sekund. W przypadku owoców cytrusowych producent zaleca stosowanie siatki filtrującej pomarańczowy „smoothie”. Do tego testu bierzemy dokładnie jeden kilogram obranego grejpfruta. Owoce cytrusowe są obrane i podzielone na sektory. W szyjkę wyciskarki wkłada się kawałki 1-2 ćwiartki. Wynik: 777 g soku w 2 minuty i 30 sekund.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować

Wyciskarka Hurom H200 All in One

Hurom H200 All in One to flagowy produkt koreańskiej firmy Hurom. Ważną innowacją jest zastosowanie metody...

HUROM H-AI – Recenzja

Od lat zdrowy tryb życia to jeden z najpopularniejszych trendów. Oczywiście zależy to od odżywiania. Według...