• 17 lipca 2024

Jak naturalnie leczyć i zapobiegać nasiona milii bez pozostawiania blizn

Milia (a.k.a. nasiona ropy naftowej) to techniczny termin dla łatek małych białych guzków, które mogą pojawić się w skórze. Zazwyczaj pojawiają się na twarzy, są twarde, przypominają i mogą być wyczuwalne w skórze jak nasiona prosa. Ludzie w każdym wieku mogą je dostać, choć są one powszechne u niemowląt i nastolatków.

Te małe zgrubienia nie są trądzikiem. Milia najczęściej tworzą się, gdy skóra nie jest odpowiednio złuszczona. Martwe komórki naskórka nie są prawidłowo usuwane i zostają uwięzione w porach skóry. Tworzą się one w postaci twardych kulek keratyny tuż pod powierzchnią skóry.

Innymi częstymi przyczynami są nadużywanie bogatych kremów do twarzy, kremów sterydowych, tłustego makijażu lub produktów. Pękające rany i oparzenia słoneczne również mogą tworzyć milia.

Skuteczne leczenie i zapobieganie

Milia nie reagują na wyciskanie lub większość zabiegów na trądzik. Próby wyciśnięcia ich mogą pozostawić blizny na skórze. Skuteczne leczenie polega najpierw na delikatnym złuszczaniu powierzchni skóry. Małe kuleczki keratyny mogą być rozpuszczone za pomocą delikatnych środków do oczyszczania skóry.

Trudno jest zapobiegać powstawaniu plam milicyjnych na skórze. Istnieją pewne rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć liczbę ognisk. Regularne stosowanie łagodnych środków do oczyszczania skóry może zapobiec gromadzeniu się martwych komórek naskórka. Regularne stosowanie blokady przeciwsłonecznej i środków nawilżających może zapobiec uszkodzeniu skóry przez słońce lub uszkodzeniu pęcherzy. Te pięć naturalnych środków domu traktować skórę, aby pomóc usunąć istniejące milia i może zapobiec pojawieniu się nowych.

1. Miód

Miód jest wspaniałą substancją. Jest to naturalny humektant, który również zabija bakterie na skórze. Istnieje kilka sposobów, aby go używać w leczeniu milii. Codziennie nakładaj surowy miód na skórę. Delikatnie wcieraj go i pozostaw na co najmniej piętnaście minut.

Możesz mieszać go z tymi olejami dla lepszego efektu: Olej rycynowy dla głęboko oczyszczającej kuracji dla milii i zaskórników, lub olej jojoba dla łagodniejszej kuracji, która jest równie skuteczna.

Miód może być również użyty do zrobienia peelingu. Wymieszaj trzy łyżki stołowe zmielonych płatków owsianych i jedną łyżkę stołową drobnego cukru z surowym miodem. Delikatnie wcieraj w skórę, wykonując okrężne ruchy. Pozostawić do siedzenia na piętnaście minut.

2. Leczenie olejem rycynowym

Olej rycynowy jest głęboko oczyszczające z właściwościami antybakteryjnymi. To może łatwo wchłonąć olej ze skóry, pomagając jednocześnie usunąć martwe komórki skóry. Wymieszać olej rycynowy 50-50 z oliwą z oliwek extra virgin. Oliwa z oliwek jest nawilżająca i pozwala gęstemu olejowi rycynowemu łatwiej się rozprowadzać.

Leczenie punktowe może być wykonane z oleju rycynowego i sody oczyszczonej. Wymieszać te dwa aż do uzyskania gęstej pasty. Kropka pasty na milia. Ta mieszanina pomaga oczyścić i rozpuścić milii.

3. Aloe Vera Rub

aloes

Aloe vera jest rośliną o właściwościach leczniczych. Możesz użyć gęstego żelu prosto z rośliny. Wetrzyj żel w skórę. Pozostaw go na noc. Rano oczyść skórę. To nawilża i łagodzi skórę, pomagając jej wydalić zatykające komórki skóry.

4. Ocet jabłkowy z glinką bentonitową

Ocet jabłkowy cydr jest doskonałym środkiem ściągającym i oczyszczającym. Glinka bentonitowa pomaga wchłonąć nadmiar oleju i usunąć martwe komórki skóry. Wymieszaj te dwa składniki, aż uzyskasz cienką, mazistą pastę. Wetrzyj ją delikatnie w skórę. Pozostaw na pół godziny do zastygnięcia. Spłucz chłodną wodą.

Inne naturalne środki na różne dolegliwości skórne

Oprócz milii, wiele innych chorób skóry dotyka ludzi każdego dnia. Oto lista innych domowych sposobów, które mogą Cię zainteresować w leczeniu konkretnych schorzeń skóry lub po prostu w utrzymaniu jej zdrowia:

Na kurzajki: Apple Cider Vinegar for Wart Removal (ocet jabłkowy do usuwania brodawek)

Na egzemę: Olej kokosowy na egzemę; Naturalne środki nawilżające na egzemę

Dla zmniejszenia trądziku i zmarszczek: Naturalne maseczki na twarz zmniejszające trądzik; Bezchemiczne kuracje przeciwtrądzikowe

Do pielęgnacji skóry: 5-etapowa niezbędna pielęgnacja skóry

Dla środków do demakijażu: Wszystkie naturalne środki do demakijażu

Dla tonera skóry: DIY tonik antyoksydacyjny.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować