• 17 lipca 2024

4 Całkowicie naturalne maseczki do twarzy DIY, aby zmniejszyć trądzik i zredukować zmarszczki

 

Pojawienie się zmarszczek jest nieuniknioną częścią starzenia się. Nie da się ich uniknąć; można jednak podjąć kroki w celu zmniejszenia lub opóźnienia ich pojawienia się. Wraz z wiekiem skóra naturalnie traci kolagen, który jest potrzebny, aby skóra pozostała napięta i gładka. Gdy kolagenu ubywa, skóra ma tendencję do wiotczenia i pojawiają się na niej zmarszczki.

Podczas gdy zmarszczki są zmorą starszych dorosłych, trądzik jest jednym z najbardziej przerażających zjawisk dla młodych dorosłych i nastolatków. Trądzik może pojawić się z wielu powodów, ale najczęstszym problemem jest obecność zatkanych porów. Maska na twarz może pomóc odblokować te pory i zmniejszyć ilość trądziku.

Nawet jeśli trądzik i zmarszczki mogą być leczone lub zarządzane za pomocą dostępnych na rynku masek do twarzy, niektóre maski do twarzy są znane powodować podrażnienia skóry. To nie jest tylko problem dla osób o wrażliwej skórze. Jeśli chcesz spróbować bardziej naturalne podejście do radzenia sobie z trądzikiem lub zmarszczkami, a następnie rozważyć użycie DIY domowej roboty maski na twarz.

Użyj tych 4 DIY maski twarzy do walki z trądzikiem i zmniejszyć wygląd zmarszczek - przy użyciu składników, które już prawdopodobnie masz w domu.

 

1. Maseczka do twarzy z mleka

Ta pierwsza maska jest niezwykle prosta do przygotowania. Wszystko czego potrzebujesz to trochę organicznego mleka w proszku i wody. Aby utworzyć tę maskę, wlać ¼ filiżanki mleka w proszku do małej miski. Dodaj tylko tyle wody, aby utworzyć gęstą pastę. Pokryć twarz i szyję z mieszaniną i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Po około 15 minutach, spłucz ciepłą wodą. Twoja twarz powinna poczuć się odświeżona. Użyj tej maski kilka razy w tygodniu do walki ze zmarszczkami i trądzikiem.

 

2. Maseczka bananowa

Banany są przydatne do czegoś więcej niż jedzenie. Witamina A znaleźć w banana pomoże zanikać ciemne plamy i skazy, podczas gdy witamina B pomoże zwalczać oznaki starzenia się. To jest zabawa maska do tworzenia, zacząć od zbierania tych składników:

  • 1 banan 1 łyżeczka soku pomarańczowego (lub dowolnego świeżego soku) 1 łyżeczka zwykłego jogurtu

Mash banana w małej misce, a następnie dodać sok pomarańczowy i jogurt. Mieszaj, aż trzy składniki dokładnie się połączą. Nałóż pastę na twarz i szyję i pozostaw na miejscu na co najmniej 15 minut. Spłucz ciepłą wodą i powtarzaj kilka razy w tygodniu.

 

3. Maseczka z białek jajek

Białko jaja jest częstym składnikiem w domowej roboty maseczek do twarzy. Do tego przepisu, trzeba będzie jajko i trochę surowego miodu.

Białko jaja zawiera białko, które jest przydatne do naprawy tkanek, podczas gdy potas może pomóc zachować wilgoć w skórze i zapobiec zmarszczkom. Oto dokładne wymiary potrzebne:

  • 1 białko jajka 1 łyżeczka soku z muskmelona (lub dowolnego świeżego soku) ½ łyżeczki surowego miodu

Połącz wszystkie trzy składniki w małej miseczce. Po dokładnym wymieszaniu, nałóż mieszankę na twarz i szyję. Pozwól mieszance całkowicie wyschnąć i odczekaj 15 minut przed spłukaniem ciepłą wodą. Po spłukaniu wytrzyj twarz do sucha. Powtórz ten proces kilka razy w tygodniu.

 

4. Jogurt twarzy Mask

Ten następny twarzy maska zawiera jogurt, który może pomóc ożywić skórę. Aloe Vera pomóc, jak również poprzez naprawę tkanki skóry i odblokowanie porów. Użyj następujących składników do tego jogurtu maski twarzy:

  • 1 łyżeczka zwykłego jogurtu lub kefiru 1 łyżeczka Aloe Vera

Dodaj Aloe Vera do jogurtu. Połącz składniki, a następnie nałóż mieszankę na twarz i szyję.

Pozostaw tę mieszankę na twarzy przez co najmniej 5 minut, a następnie spłucz chłodną wodą. Możesz powtórzyć ten proces kilka razy w tygodniu.

Zaoszczędzić pieniądze z nie kupowania komercyjnych masek twarzy, kiedy można osiągnąć dokładnie takie same wyniki przy użyciu domowych masek. Te pięć receptur wszystkie zawierają naturalne składniki, więc nie ma żadnego z ryzyka uszkodzenia skóry, że pochodzi z produktu komercyjnego.

Jeśli chcesz zachować młodzieńczą, pełną życia skórę, rozważ użycie tych maseczek do twarzy DIY, aby przywrócić skórze elastyczność i zwalczyć trądzik i zmarszczki.

Czytaj więcej na: http://wyciskanysok.pl

 

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować