• 17 lipca 2024

Herbata Essiac: Potężne naturalne zioła do walki z chorobami wywołanymi przez człowieka i rakiem

Używam herbaty Essiac już od ponad dekady, choć nie w leczeniu raka. Początkowo zostałem wprowadzony do korzyści herbaty Essiac w celu leczenia endometriozy - bolesnego zaburzenia wyściółki macicy. Później dowiedziałam się, że jest to doskonała herbata ziołowa do leczenia raka, i wiele więcej!

Krótka historia leczenia ziołami Essiac

Essiac to nazwisko założyciela pisane wspak. Rene Caisse (wymawiane "reen case") był kanadyjskim pielęgniarzem, który odkrył naturalną formułę ziołową, która składała się z czterech potężnych ziół.

W 1922 roku Caisse dowiedział się o tych ziołach od kobiety, która wyleczyła się z raka piersi. Kobieta ta opowiedziała, że stary medyk (z grupy Ojibwa) uzdrowił ją za pomocą ziół, które nauczył ją parzyć.

Dwa lata później ciotka Caisse'a zachorowała na raka żołądka i wątroby, a lekarze dawali jej tylko sześć miesięcy życia. Caisse zastosowała kurację ziołową i jej ciotka przeżyła kolejne 21 lat bez nawrotu raka.

Caisse i lekarz jej ciotki, dr R.O. Fisher, zaczęli wspólnie eksperymentować nad ziołowym leczeniem. Caisse zrezygnowała z kariery pielęgniarki i poświęciła cały swój czas na badania nad Essiac. Chociaż było wiele przeszkód i opozycji ze strony medycyny głównego nurtu, od tego czasu uzdrowiła tysiące ciężko chorych na raka i inne choroby.

W 1959 r. Caisse poznała dr Charlesa Bruscha, osobistego lekarza Johna F. Kennedy'ego. To długa historia z dr Bruschem, ale żeby ją skrócić... W późniejszym okresie życia dr Brusch zachorował na raka i wyleczył go stosując Essiac. Razem, Rene Caisse i dr Brusch udoskonalili tę potężną, naturalną metodę leczenia raka, zwaną herbatą Brusch-Essiac.

W 1977 roku Caisse przekazał tajną formułę kanadyjskiej firmie. Rząd kanadyjski zezwolił na badania kliniczne nad bezpieczeństwem i skutecznością formuły. W 1982 r. rząd kanadyjski wycofał swoje pozwolenie, a firma nie uzyskała również zgody USFDA.

Możesz przeczytać więcej o historii Rene Caisse i o tym, jak spożywać herbatę Essiac w tej książce.

Mieszanka ziołowa Essiac Tea

Od lat 80-tych inne firmy próbowały powielać formułę, sprzedając je jako identyczne, podobne lub ulepszone. Chociaż nie twierdzą, że leczą choroby, konsumenci, którzy sami leczą się za pomocą tych różnych formuł, wyleczyli się z wielu poważnych dolegliwości zdrowotnych.

herbata

Podczas gdy podstawowe składniki tej herbaty ziołowej są dobrze znane, dokładne proporcje ziół w oryginalnej recepturze Caisse'a są w dużej mierze nieznane. Należy jednak zwracać uwagę na jakość ziół i upewnić się, że są one przetwarzane i sprzedawane przez odpowiedzialne zakłady.

Mieszanki ziołowe Essiac (4, 6 lub 8 składników) zostały ogólnie zgłoszone jako korzystne dla normalizacji systemów ciała poprzez oczyszczanie krwi, oczyszczanie nagromadzonych toksyn, promowanie naprawy komórek, zapobieganie mutacji komórek i pomoc w przyswajaniu właściwości leczniczych.

Oryginalna mieszanka Essiac składa się z czterech składników: korzenia łopianu, szczawiu baraniego, wiązu śliskiego i korzenia rabarbaru tureckiego (lub indyjskiego).

Mieszanka Brusch-Essiac Tea (ulepszona) składa się z tych samych czterech ziół oraz czterech dodatkowych składników: rukiew wodna, oset błogosławiony, koniczyna czerwona i kelp. Formuła ta została następnie powierzona pielęgniarce, Elaine Alexander - badaczce zdrowia - która wyprodukowała Flor Essence.

Składniki ziołowe herbaty Essiac

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu ze składników użytych w tej potężnej mieszance ziołowej.

Korzeń łopianu (Arctium Lappa)

Inne nazwy: Beggar's buttons, clotbur, cocklebur, hardock, turkey burseed, gobo root.

Główną częścią herbaty Essiac jest korzeń łopianu. Łopian jest bliskim krewnym echinacei i mniszka lekarskiego, bardzo poszukiwanym ze względu na swoje właściwości lecznicze. Zioło to jest często stosowane:

  • w celu zmniejszenia mutacji komórek (zapobiega rakowi) w celu wzmocnienia układu odpornościowego jako środek tonizujący dla wątroby, nerek i płuc jako środek oczyszczający krew w celu neutralizacji trucizn we krwi do detoksykacji układu limfatycznego do promowania wydzielania żółci dla zdrowej wątroby jako napar w celu pozbycia się grzybicy, trądziku i wysypki

Szczaw owczy (Acetosella Vulgaris)

Inne nazwy: Psi szczaw, szczaw polny, szczaw polny, szczaw czerwony górny.

Wśród wszystkich składników, szczaw owczy jest głównym ziołem rakotwórczym w tej mieszance. Ma dużą ilość chlorofilu i najlepiej stosować go, gdy jest młody. To zioło jest używane:

  • aby zmniejszyć stan zapalny i rozbić guzy jako środek moczopędny do oczyszczania nerek do detoksykacji wątroby w celu oczyszczenia krwi w celu poprawy funkcji jelit i jelit w celu ochrony i odbudowy czerwonych krwinek wzmocnienie ścian komórkowych i usuwanie toksyn z naczyń krwionośnych w celu zmniejszenia promieniowania i uszkodzenia chromosomów

Wiąz śliski (Ulmus Fulva)

Inne nazwy: Wiąz czerwony, wiąz łosiowy, wiąz indyjski.

Włóknista kora wewnętrzna wiązu śliskiego zawiera wiele właściwości leczniczych, między innymi:

  • pomaga uspokoić system nerwowy i problemy żołądkowe łagodzi stany zapalne jelita grubego i jelita drażliwego łagodzi ból gardła i kaszel wspomaga odtruwające działanie nerek poprzez oddawanie moczu zmniejsza obrzęki i krwawienia wewnętrzne działa jako naturalny środek przeczyszczający w celu oczyszczenia przewodu pokarmowego

Korzeń rabarbaru tureckiego (Rheum Palmatum)

Korzeń rabarbaru tureckiego jest od wieków stosowany jako środek przeczyszczający i katalizator oczyszczania organizmu. Zioło to jest stosowane w różnych ilościach do różnych celów:

  • do leczenia biegunki i poprawy trawienia w celu przywrócenia pracy wątroby poprzez oczyszczanie i wspieranie przepływu żółci w celu zmniejszenia i kurczenia się guzów jako pomoc przy oparzeniach, owrzodzeniach i uszkodzeniach skóry reguluje menstruację i normalizuje przepływ krwi w celu poprawy przepływu krwi

Cztery dodatkowe składniki w ulepszonych formułach

Rukiew wodna jest gorzka i używana w celu poprawy apetytu i trawienia. Jest świetna do detoksykacji płuc i łagodzenia dolegliwości takich jak astma, kaszel i zapalenie oskrzeli. Jednym z kluczowych związków w rukiew wodna jest substancja zwana reina, która opóźnia wzrost szkodliwych bakterii, drożdży i pasożytów w jelitach.

Błogosławiony oset jest często stosowany przez naturalnych uzdrowicieli do detoksykacji i wspierania pęcherzyka żółciowego, płuc, nerek, wątroby i układu rozrodczego. Pomaga zwalczać takie schorzenia jak żółtaczka, zapalenie wątroby, zapalenie stawów, problemy z oddychaniem, zaburzenia miesiączkowania, infekcje i wiele innych!

Koniczyna czerwona jest jednym z najbogatszych źródeł izoflawonów, które są znane ze swojej skuteczności w leczeniu niektórych form raka. Izoflawony zapobiegają mutacji komórek i opóźniają lub niszczą komórki rakowe.

Kelp to warzywo morskie, które jest bogatym źródłem jodu, niezbędnego dla zdrowych funkcji tarczycy. Pomaga normalizować metabolizm w komórkach, zwiększa poziom energii. Jod jest ważnym składnikiem, którego wiele osób ma niedobór, a który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

amzn_assoc_placement = "adunit0"; amzn_assoc_search_bar = "false"; amzn_assoc_tracking_id = "juiforhea04-20"; amzn_assoc_ad_mode = "manual"; amzn_assoc_ad_type = "smart"; amzn_assoc_marketplace = "amazon"; amzn_assoc_region = "US"; amzn_assoc_title = "BUY ESSIAC TEA HERBAL BLEND:"; amzn_assoc_linkid = "fad09005b79fda0a693155c39fbc7545"; amzn_assoc_asins = "B003AYEHUM,B00F3T4V2Q,B0010EI0QG,B00068OOTE";

Jakie są zalety herbaty Essiac i warunki, które może ona leczyć?

Połączenie tych czterech potężnych ziół daje dobre oczyszczenie krwi, nerek, wątroby, jelita grubego i zmniejsza stan zapalny i nowotwory. To wydaje się adresować wiele współczesnych chorób i dolegliwości!

Pracowałem z firmą sprzedającą herbatę Essiac i osobiście widziałem i słyszałem, jak herbata Essiac była używana do leczenia tych warunków z powodzeniem:

  • Cysty, włókniaki, łagodne guzy, zapalenie sutka. Endometrioza (moje osobiste doświadczenie) Normalizacja menstruacji i poprawa przepływu krwi Przewlekłe problemy z żołądkiem i jelitami Obniżony poziom cukru we krwi u diabetyków Poprawiła się morfologia krwi u chorych na AIDS i HIV Choroby skóry, takie jak trądzik, łuszczyca i egzema Problemy z robakami, takie jak gonty, grzybica Zmniejszony stan zapalny i zwiększona elastyczność stawów Zwiększony poziom energii i lepsza jakość snu Różne rodzaje raka

Jak stosować herbatę Essiac?

Herbatę Essiac przyjmuje się doustnie, na pusty żołądek. Obecnie występuje w różnych formach: Kapsułki, żele miękkie, ekstrakt płynny, mieszanka proszkowa, mieszanka herbaciana lub torebki herbaciane.

Spośród wielu form formuły Essiac, ja preferuję mieszankę w proszku, co oznacza, że jest ona najmniej przetworzona. Zioła są suszone, rozdrabniane i mielone do postaci proszku. Zaparzasz ten proszek i spożywasz wszystkie cząstki ziół, zamiast filtrować je przez torebki z herbatą.

Pobierz tylko oryginalną herbatę Essiac w postaci proszku >>.

Jak parzyć herbatę Essiac?

Zaparzenie sproszkowanej mieszanki wymaga trochę pracy, ale można ją przechowywać w lodówce do dwóch tygodni, choć polecam spożycie w ciągu tygodnia.

  1. Napełnij garnek ze stali nierdzewnej (nigdy nie używaj żadnego naczynia aluminiowego) 16 uncjami (około ½ litra) wody destylowanej (preferowane) lub wody źródlanej. Postaw na kuchence do zagotowania. Dodaj 2 uncje mieszanki Essiac w proszku do wrzącej wody, zmniejsz ogień do wrzenia i przykryj pokrywką. Gotować na wolnym ogniu przez około 10-15 minut, mieszając od czasu do czasu, a następnie zdjąć z ognia. Pozostawić z pokrywką na noc (przez 12 godzin) w temperaturze pokojowej. Wymieszaj herbatę i przelej zaparzoną herbatę do szczelnych szklanych słoików/butelek. Nie używać plastikowych pojemników. Przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 1-2 tygodni.

Jak spożywać zaparzoną herbatę Essiac?

Możesz znaleźć różne instrukcje od różnych dostawców mieszanki proszku Essiac, ale w zasadzie:

Wstrząśnij słoikiem, ponieważ proszek mógł osiąść na dnie. Wylać około 3 uncje zaparzonej herbaty do filiżanki i dodać 3 uncje wody destylowanej (lub źródlanej). Wymieszać i wypić. Zaparzoną herbatę można również pić bez dodatku wody, ale jest ona gorzka.

Dawki terapeutyczne

Zaleca się picie herbaty Essiac na pusty żołądek, około 30 minut przed jedzeniem lub co najmniej 2 godziny po jedzeniu.

  • Dla utrzymania zdrowia i przy drobnych dolegliwościach: Pić 2 uncje herbaty dwa razy dziennie. W przypadku raka i innych poważnych dolegliwości: Pić 3 uncje herbaty do trzech razy dziennie

Nie ma żadnych skutków ubocznych przyjmowania herbaty Essiac. Herbatę można pić codziennie, dopóki wyniki badań nie wrócą do normy i nie odzyska się całkowicie zdrowia. Wtedy możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować dawkę podtrzymującą 3 uncje dziennie.

Herbata Essiac - środki ostrożności

Bez względu na to, jak dobra jest ta herbata, nie jest ona dla każdego. Początkowe spożycie może powodować pewne reakcje bólowe i lecznicze u niektórych osób. Guzy mogą wydawać się powiększać, zanim zostaną zniszczone. Unikaj, jeśli masz guza mózgu!

Leczenie raka herbatą Essiac może być skuteczne dla nowo zdiagnozowanych pacjentów z rakiem, którzy nie mają szybko rosnącego raka, który nie rozprzestrzenił się znacząco.

Jeśli jesteś pacjentem z zaawansowanym rakiem, który przeszedł chemioterapię, radioterapię lub operację, herbata Essiac powinna być spożywana tylko jako protokół uzupełniający, a nie jako główny protokół leczenia raka.

Jeśli zażywasz jakiekolwiek leki, skonsultuj się z lekarzem przed spożyciem herbaty Essiac.

Herbata Essiac jest silna i mocna. Nie zaleca się jej spożywania przez kobiety starające się o dziecko, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie jest również zalecana dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować