• 17 lipca 2024

Prawdziwa prawda o przyczynach przepukliny pachwinowej i jak można jej zapobiegać

Ostatnia aktualizacja 8 MAR 2018 r.

Założę się, że słyszałeś to przez lata: "Ostrożnie z tym, bo zrobisz sobie przepuklinę". Zwykle w odniesieniu do kogoś podnoszącego coś szczególnie ciężkiego do przeniesienia.

Jest to powszechne błędne przekonanie na temat pierwotnej przyczyny przepuklin. Nie są one spowodowane ciężarem czegoś lub jak nieprawidłowo jest manewrowany, ale raczej latami niewłaściwych wyborów stylu życia, które prowadzą cię tam. Niezliczone działania, które tworzą wewnętrzne środowisko dla przepukliny, aby ją wydmuchać.

Prawdziwym powodem przepukliny pachwinowej jest okrężnica, która jest zagęszczona przez wiele lat spożywania niezdrowej żywności i prowadzenia niezdrowego stylu życia. Zaparcia są powszechne u osób z przepukliną pachwinową, ponieważ ciągłe i częste wymuszanie wypróżnień może ustawić mięśnie brzucha, powodując ich wybrzuszenie.

Co to jest przepuklina pachwinowa

Istnieje wiele rodzajów przepuklin, a przepuklina pachwinowa jest najczęstszym typem, który występuje głównie u dorosłych mężczyzn. Przepukliny pachwinowe zlokalizowane są w dolnej części brzucha tuż nad załamaniem nóg, w pobliżu lub w sąsiedztwie okolicy łonowej. Nie należy jej mylić z przepukliną udową, która jest częstsza u kobiet, ale może również wystąpić u mężczyzn. Obie przepukliny są przepuklinami pachwinowymi.

Przepuklina pojawia się, gdy narząd przepycha się przez otwór w mięśniu lub tkance, która utrzymuje go na miejscu. Przepukliny występują częściej w jamie brzusznej, ale mogą się również pojawić w górnej części uda, pępku i pachwinie.

Możliwe przyczyny przepukliny pachwinowej

Przyczyny mechaniczne

    Ostre zaparcie Przewlekłe zaparcia Wysiłkowe wypróżnienia Wypychanie gazów z jamy brzusznej Podnoszenie ciężkich przedmiotów w sposób nieprawidłowy i bez odpowiedniego wsparcia Nadmierne uprawianie sportu Siedzący tryb życia i zbyt mało ruchu, zwłaszcza wzmacniającego mięśnie brzucha i dolnej części pleców Gwałtowne kichanie Przewlekły kaszel Przejadanie się Długodystansowa jazda na rowerze i pływanie Maratony Zbyt ciasne noszenie pasa biodrowego Wszelkie mechaniczne ruchy lub postawa, które wywierają nacisk na dno jamy brzusznej.

Przyczyny chemiczne

    Skażenie chemiczne tkanek miejsca przepukliny w postaci zanieczyszczeń środowiska, trucizn chemicznych, toksyn pokarmowych Mikroorganizmy chorobotwórcze, które są przyciągane do zdegradowanego bioterenu Pokarmy powodujące zaparcia, które spowalniają czas tranzytu w przewodzie pokarmowym Pokarmy wywołujące reakcję alergiczną, stan zapalny lub inny rodzaj nadreaktywności Alkohol Palenie tytoniu Narkotyki rekreacyjne Różne leki na receptę, które osłabiają układ trawienny Przyjmowanie zbyt wielu suplementów diety, które osłabiają proces trawienia Zbyt dużo czerwonego mięsa i/lub innych zwierzęcych produktów spożywczych Zbyt dużo mrożonego, konserwowanego i/lub śmieciowego jedzenia Zbyt dużo żywności produkującej śluz, takiej jak nabiał, pszenica, cukier i kofeina Zbyt dużo wody z lodem i/lub innych zimnych napojów, zwłaszcza sztucznie słodzonych napojów gazowanych

Stres emocjonalny

    Poczucie przeciążenia w dłuższym okresie czasu Przeżywanie długotrwałego stresu bez oznak ustąpienia Wyzwania związane z rozpadem związku Stawianie czoła perspektywie utraty pracy i/lub bezrobocia Stawianie czoła trudnościom finansowym i poczucie bycia obciążonym długami Utrata domu lub innej ważnej nieruchomości Przytłaczające obowiązki w domu lub w pracy Przeszkoda(y), której(ych) nie można przezwyciężyć Zbytnie zajęcie się stanem zdrowia lub kryzysem zdrowotnym

Przyczyny zanieczyszczenia elektrycznego i promieniowania

Istnieje wiele aspektów zarówno zanieczyszczenia elektrycznego, jak i promieniowania w środowisku danej osoby oraz w jej obszarze geograficznym, w którym żyje, pracuje i bawi się. Mogą one zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju przepukliny.

Jak zapobiegać pogłębianiu się przepukliny?

Przepuklina pachwinowa może przekształcić się w poważny stan chorobowy, który może wymagać natychmiastowego zabiegu operacyjnego, zwłaszcza gdy dojdzie do uduszenia przewodu jelitowego. Najczęstszą odpowiedzią jest operacja. Mimo, że zabiegi chirurgiczne często kończą się sukcesem, nie ma gwarancji, że przepuklina nie nawróci, jeśli nie zostanie zmieniona dieta i styl życia.

Najlepszym sposobem na uniknięcie operacji przepukliny jest oczywiście zapobieganie jej wystąpieniu. Unikając wielu przyczyn wymienionych powyżej, można zapobiec wystąpieniu lub pogorszeniu się przepukliny.

Dr David Christopher, znany zielarz, twierdzi, że prawdziwym powodem przepukliny pachwinowej jest to, że okrężnica jest pełna zbyt dużej ilości złogów, a zaatakowana okrężnica naciska na słaby mięsień, który wybrzusza się na zewnątrz. Okrężnica musi zostać oczyszczona. Chirurgia zdecydowanie nie oczyszcza jelita grubego, a jedynie maskuje objawy. Dieta jest kluczem, aby wyeliminować wszystkie sprawy kałowe z okrężnicy, która naciska na słaby mięsień.

Aby pozbyć się przepukliny pachwinowej, należy całkowicie zmienić sposób odżywiania i styl życia, pamiętając o przyczynach przepukliny wymienionych powyżej. Inne wskazówki:

    Przede wszystkim i to warto powtórzyć, wyeliminuj wszystkie sprawy kałowe z jelita grubego. Zrozum, jak dbać o zdrowie swojego układu pokarmowego. 16 wskazówek jak to zrobić znajdziesz tutaj. Praktykuj te sześć podstawowych zasad do niesamowitego zdrowia. Zrzuć wagę, jeśli masz nadwagę. Całkowicie unikaj jedzenia przetworzonej/śmieciowej żywności i ogranicz spożycie mięsa. Wyeliminuj również tłuste potrawy, nabiał, produkty mączne i cukrowe. Jedz więcej owoców i warzyw, które są bogate w błonnik i enzymy, aby poprawić regularność. Włącz te zdrowe dla jelit pokarmy do swojej diety każdego dnia. Aby przyspieszyć proces zdrowienia, korzystny może być również post sokowy. Zrozum, jakie szkody wyrządza stres i zredukuj go dzięki tym dziesięciu wskazówkom.

Wraz ze zmianą diety i stylu życia, nie tylko będzie można pomóc zmniejszyć ryzyko pogorszenia przepukliny, jesteś również pomaga organizmowi oczyścić jelita grubego i zapobiegania nowych chorób z występowania. Jak to jest wspomniane tak wiele razy na tej stronie internetowej, dobre zdrowie zaczyna się w okrężnicy.

Odnośnik: https://naturalsociety.com/heal-inguinal-hernia-holistically/

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia w ich stosowaniu, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (2)

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować