• 25 maja 2024

Nieszczelne jelita: Strategie, które musisz znać, aby wyleczyć się z zespołu nieszczelnych jelit

Chociaż konwencjonalni lekarze nie w pełni rozpoznają zespół nieszczelnego jelita, dowody rozszerzają się i udowadniają, że nieszczelne jelito jest prawdziwym stanem. Inną nazwą, którą możesz usłyszeć dla tego jest "Przepuszczalność jelitowa".

Zespół ten rozwija się z powodu uszkodzenia wyściółki jelitowej. Kiedy dochodzi do uszkodzenia wyściółki jelitowej, nie ma wystarczającej ochrony dla środowiska wewnętrznego, aby filtrować składniki odżywcze i substancje biologiczne.

Z powodu braku ochrony bakterie, toksyny, niestrawione tłuszcze i białka oraz odpady nie mogą być normalnie wchłonięte, więc "wyciekają" z jelit i przedostają się do krwiobiegu. Proces ten wywoła reakcję autoimmunologiczną, prowadząc do kilku nieprzyjemnych objawów.

jelita

Objawy i przyczyny nieszczelności jelit

Ze względu na reakcję autoimmunologiczną i przeciekanie odpadów do krwiobiegu, nieszczelne jelito daje kilka objawów, na które należy zwrócić uwagę:

  • Problemy trawienne, takie jak wzdęcia, biegunka, gazy i zespół jelita drażliwego (IBS). Zaburzenia równowagi hormonalnej, np. PCOS lub PMS Alergie sezonowe Choroby autoimmunologiczne, takie jak zapalenie tarczycy typu Hashimoto, celiakia, łuszczyca i toczeń Fibromialgia Problemy skórne, w tym trądzik, egzema Cukrzyca typu 2 Wrażliwość na żywność

Ostateczna przyczyna nieszczelności jelit jest nadal przedmiotem debaty. Jednak z aktualnych badań wynika, że istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do nieszczelności jelit.

Drożdże: Drożdże są obecne w normalnej florze jelitowej. Jednakże, szybko mogą one wymknąć się spod kontroli. Kiedy drożdże rozrastają się w sposób nienormalny, mutują w wielokomórkowego grzyba, znanego jako Candida, i wyrastają macki, dzięki którym mogą przyczepić się do wyściółki jelit. Po przyczepieniu, Candida może tworzyć dziury w wyściółce jelita. Przeczytaj, jak leczyć zakażenia Candida.

Dieta: Jeśli Twoja dieta składa się z ciężkich rafinowanych cukrów, rafinowanych mąk, konserwantów i przetworzonej żywności; wprowadzasz znaczące toksyczne chemikalia do swojego organizmu. Twój układ trawienny i narządy detoksykacyjne będą miały trudny czas radzenia sobie z nagromadzeniem toksyn, co spowoduje nadmierny stan zapalny.

Przewlekły stres: Bycie chronicznie zestresowanym wpływa na zdrowie jelit. Stres może powodować zmiany w połączeniu mózg-jelito, co z kolei przyczynia się do licznych zaburzeń żołądkowo-jelitowych lub bezpośrednio je wywołuje.

Leki: Leki, które są bez recepty lub recepty z Acetaminofenem lub Aspiryną powodują podrażnienie wyściółki jelit i zmniejszają poziom śluzu, który jest błoną, która tworzy śluz na wyściółce jelit jako barierę ochronną.

Usuń pokarmy szkodzące jelitom, aby wyleczyć nieszczelne jelita

Niektóre pokarmy są znane z tego, że powodują nieszczelność jelit i tworzą stan zapalny jelit. Idealnie jest całkowicie wyciąć następujące pokarmy ze swojej diety, zwłaszcza jeśli już doświadczasz pewnych objawów nieszczelnego jelita.

Gluten: Po diecie bezglutenowej może pomóc poprawić wszelkie objawy, z którymi masz do czynienia z nieszczelnego jelita. Gluten znajduje się w pszenicy, jęczmieniu, życie i niektórych owsa. Gluten jest w zasadzie "lepkim białkiem" w większości pokarmów z pszenicy i zbóż. Jeśli gluten nie został poddany procesowi kiełkowania na zakwasie, jest ciężkostrawny.

Mleko krowie: Białko występujące w nabiale, znane jako kazeina A1, może wywołać w organizmie reakcję podobną do tej, jaką wywołuje gluten. Fakt: Kazeina A1 może być nawet 26 razy bardziej zapalna niż gluten!

GMO: Organizmy modyfikowane genetycznie zawierają pestycydy i herbicydy, które mogą uszkadzać wyściółkę jelit. Według badań z Journal of Environmental Sciences, żywność GMO ma potencjał do niszczenia probiotyków w jelitach, powodując zapalenie narządów.

Cukier: Oprócz tego, że cukier jest pustą kalorią, karmi również złe bakterie i drożdże, które uszkadzają ścianę jelita, prowadząc do nieszczelnego jelita.

Wprowadź uzdrawiającą żywność

Aby uzdrawiające pokarmy mogły zacząć działać w twoim organizmie, pamiętaj, aby unikać pokarmów, które szkodzą jelitom, jak wspomniano powyżej. Jedz tyle tych leczniczych pokarmów, ile tylko chcesz.

Rosół z kości: Jako zszywka w kilku przepisach, rosół kostny jest leczniczym pokarmem, ponieważ jest pełen łatwo przyswajalnych minerałów. Idź tutaj na łatwy przepis na bulion kostny, który musi zawierać ocet jabłkowy, aby leczyć nieszczelne jelita.

Sfermentowane warzywa: Sfermentowane warzywa pomagają zrównoważyć pH jelit z kwasami organicznymi. Inną korzyścią jest to, że mają one naturalne antybiotyki, które wspierają jelita. Przeczytaj więcej o fermentowanej żywności, którą warto włączyć do swojej diety.

Soki z zielonych warzyw: Świeżo wyciskane soki są bardzo lecznicze dla układu odpornościowego. Picie jednej lub dwóch szklanek soków z zielonych warzyw dziennie uzdrawia układ trawienny. Sok z kapusty jest znany jako bardzo leczniczy dla wrzodów i innych problemów związanych z trawieniem. Oto jak zrobić sok z kapusty.

Mięso hodowane na pastwiskach: Mięsa, które pochodzą od zwierząt hodowanych na pastwiskach są bardziej bogate w składniki odżywcze i są niezbędne do leczenia jelit, zwłaszcza gdy kawałki zawierają tłuszcz i kości i są duszone lub wolno gotowane. Oto kilka innych powodów, dla których powinieneś jeść tylko mięso zwierząt karmionych trawą.

Produkty kokosowe: Kokos jest korzystnym artykułem spożywczym, który może pomóc w uzdrowieniu jelit. MCFA's w kokosie sprawiają, że jest łatwy do strawienia, bardziej niż inne tłuszcze. Użyj oleju kokosowego w ten 101 sposobów, aby poprawić swoje życie i zdrowie!

Więcej na: http://wyciskanysok.pl

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować