• 13 kwietnia 2024

10 domowych sposobów na leczenie bólu stawów skutecznie bez skutków ubocznych

Ból stawów spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów nie jest powodem do śmiechu. Ból może być wyniszczający, uniemożliwiając Ci cieszenie się codziennymi czynnościami i obniżając jakość Twojego życia.

Istnieje wiele rodzajów choroby zwyrodnieniowej stawów, ale choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów to dwie najczęstsze z nich. Obie te formy zapalenia stawów wpływają na stawy, ale w różny sposób. W przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, chrząstka między kośćmi powoli się zużywa, aż do momentu, gdy kości zaczynają się o siebie ocierać - powodując ból.

W przypadku osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, ból jest wynikiem zapalenia błony maziowej. Błona ta jest miękką tkanką, która chroni stawy.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj bólu stawów masz, możesz skorzystać z następujących domowych sposobów na zmniejszenie sztywności stawów i bólu - przy okazji, numer 10 jest najlepszy!

10 domowych sposobów na bóle stawów w chorobie zwyrodnieniowej stawów

1. Dodaj swojemu organizmowi magnezu

Magnez może być jednym z najbardziej korzystnych składników odżywczych chroniących przed bólami stawów. Twój organizm potrzebuje magnezu, ale nie jest w stanie go wytworzyć - co czyni magnez niezbędnym minerałem. Odpowiada on za rozluźnienie mięśni i zakończeń nerwowych, co może złagodzić sztywność i bóle stawów.

Aby otrzymać zastrzyk magnezu, możesz spryskać się oliwą magnezową, spożywać więcej pokarmów bogatych w magnez lub wziąć kąpiel magnezową. Pokarmy, które zwykle zawierają dużo magnezu to ciemne, liściaste zieleniny, takie jak szpinak. Możesz też wypróbować ten bogaty w magnez przepis na sok.

sokowirowka

2. Smaruj stawy oliwą

Możesz użyć oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia (EVOO), aby złagodzić ból stawów. Badania wykazują, że enzymy zawarte w EVOO są w stanie zwalczać stany zapalne. Zużycie 1½ łyżki stołowej EVOO jest równoważne zażyciu około 200 miligramów ibuprofenu.

Możesz również stosować EVOO miejscowo, aby złagodzić ból stawów. Nacieraj olej bezpośrednio na bolące stawy. Rób to dwa razy dziennie, wmasowując olej w skórę.

Kup świeżo zebraną, nie mieszaną, tłoczoną na zimno, niefiltrowaną oliwę z oliwek extra virgin tutaj.

3. Liście mniszka lekarskiego

Liście mniszka lekarskiego są doskonałym źródłem witamin A i C. Spożywanie liści mniszka lekarskiego może dostarczyć organizmowi narzędzi potrzebnych do naprawy uszkodzonych tkanek i oczyścić wątrobę. Niektóre badania sugerują, że liście mniszka lekarskiego zawierają również właściwości przeciwzapalne.

Najprostszym sposobem na spożywanie liści mniszka lekarskiego jest przygotowanie własnej herbaty ziołowej. Zaparz 3 łyżeczki świeżych liści mniszka lekarskiego lub 1 łyżeczkę suszonych liści w jednej filiżance wrzącej wody. Parzyć przez około dziesięć minut, a następnie przecedzić. Pij tę herbatę dwa razy dziennie. Jeśli uważasz, że herbata jest zbyt gorzka - dodaj odrobinę miodu.

4. Napój z czarnej melasy

Naturalna, czysta melasa z czarnej porzeczki może dostarczyć Ci magnezu. Jak wspomniano, magnez jest przydatny w łagodzeniu bólu stawów, ale to nie jedyna korzyść płynąca z konsumpcji melasy z czarnej porzeczki. Dostarcza ona również wapnia i potasu, które są korzystne dla zmniejszenia bólów kości.

Dodaj 1 łyżeczkę do szklanki wody lub do ulubionej herbaty ziołowej, zamieszaj i wypij. Wyciśnij do niej odrobinę soku z limonki dla lepszego wchłaniania. Możesz też dodać ją do swojej owsianki. Zobaczysz wielką poprawę od robienia tego codziennie, w tak krótkim czasie jak tydzień!

5. Herbata z białej wierzby

Herbata z białej wierzby to kolejna herbata ziołowa, którą możesz przygotować samodzielnie. Jest wykonana z kory wierzby białej, który był używany do celów leczniczych sięga do 5 wieku pne. Zawiera ona aktywny składnik o nazwie salicyna. Związek ten jest przekształcany w kwas salicylowy - aktywny składnik aspiryny.

Przygotuj własną herbatę z wierzby białej, zaparzając dwie łyżeczki kory w jednej filiżance wrzącej wody przez dziesięć do piętnastu minut. Pamiętaj, aby odcedzić płyn przed wypiciem.

6. Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą wydawać się wyzwaniem, gdy doświadczasz bólu stawów, ale wstać i poruszać się może rzeczywiście pomóc wzmocnić mięśnie i chronić swoje stawy. Kiedy ból stawów minie, powinieneś zwiększyć ilość wykonywanych ćwiczeń, aby zacząć budować więcej mięśni i zwiększyć swoją elastyczność.

Nie musisz wykonywać forsownych ćwiczeń. Zacznij od 10-15 minutowego spaceru lub zacznij ćwiczyć jogę.

7. Herbata z jagód jałowca

Jeszcze inna herbata, herbata z jagód jałowca udowodniono, aby pomóc w bólu stawów. Zawiera ona związek o nazwie terpinen-4-ol. Związek ten hamuje rozwój białych krwinek zwanych monocytami. Tłumienie tej komórki krwi może zmniejszyć ból stawów związany ze stanem zapalnym, co jest korzystne dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów.

Podobnie jak w przypadku innych herbat, można przygotować własną herbatę z jagód jałowca, zaparzając łyżkę stołową jagód jałowca w filiżance wrzącej wody. Przecedzić płyn i pić dwa razy dziennie.

8. Złote rodzynki

Ten następny środek nie zawiera poparcia naukowego, że inne środki oferują, ale to był popularny środek domu od ponad dwudziestu lat. Niektórzy ludzie twierdzą, że złote rodzynki i gin pomógł z ich bólu stawów, podczas gdy inni doświadczają ograniczonej ulgi.

Złote rodzynki zawierają siarczki, które są często stosowane w środkach na zapalenie stawów. Aby skorzystać z tej metody, będziesz potrzebował jedną filiżankę złotych rodzynek, ½ filiżanki ginu i płytkie naczynie. Umieść rodzynki w naczyniu, a następnie wlej gin. Przykryj naczynie ręcznikiem i przechowuj w ciemnym miejscu, aż gin wyparuje. Powinno to potrwać około dwóch tygodni.

Gdy dżin wyparuje, możesz spożywać rodzynki, aby złagodzić ból stawów. Spróbuj spożywać około dziewięciu rodzynek każdego dnia na ulgę artretyzmu.

9. Suplementy Boswellia

Boswellia jest kwitnącą rośliną, która ma żywicę, która jest znana, aby pomóc zwalczać stany zapalne. To może zapobiec obrzęk i obkurczyć tkanki, aby złagodzić ból i stan zapalny. To powinno zapewnić pewien poziom ulgi od bólu stawów. Najprostszym sposobem, aby wziąć Boswellia jest w formie suplementu.

10. Herbata z kurkumy i imbiru

Ostatni środek na tej liście może być najbardziej skuteczny. W rzeczywistości herbata z kurkumy i imbiru jest używana do wielu różnych domowych sposobów leczenia. Może być stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego, zapewnić ulgę w bólu i bólu głowy, poprawić swój układ trawienny, promować lepsze krążenie krwi, obniżyć ciśnienie krwi, wśród dziesiątków innych korzyści.

Jeśli chcesz zrobić własną herbatę z kurkumy i imbiru, aby poradzić sobie z bólem stawów, namocz ½ łyżeczki mielonego imbiru i ½ łyżeczki mielonej kurkumy w dwóch filiżankach wrzącej wody. Pić przez dziesięć do piętnastu minut, a następnie przecedzić. Dodaj odrobinę miodu, aby osłodzić napój.

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować