• 25 maja 2024

5 całkowicie naturalnych kremów nawilżających, które zapobiegają wysuszeniu skóry i łagodzą świąd egzemy

 

Kremy nawilżające mogą być istotnym elementem codziennej rutyny. Pomagają utrzymać gładką skórę i zapobiegają jej wysuszaniu. Niestety, wiele dostępnych na rynku kremów nawilżających zawiera składniki, które potencjalnie mogą być szkodliwe dla Twojej skóry i zdrowia.

Kiedy kupujesz produkty nawilżające, skąd możesz wiedzieć, co tak naprawdę zawierają? Możesz spojrzeć na listę składników, ale często okazuje się, że jest to lista nierozpoznawalnych pozycji. Czy masz wrażliwą skórę, suchą skórę, lub są zmęczeni czynienia z swędzenie plamy egzemy, a następnie może chcesz spróbować użyć jednego z tych 5 domowej roboty, wszystko naturalne, bezpieczne nawilżacze.

 

1. Bite Masło Shea Moisturizer

Ten pierwszy przepis powinien przynieść około 10 uncji nawilżacza. Jest to stosunkowo łatwe do przygotowania. Aby stworzyć swój własny bita nawilżacz masło shea, zebrać następujące składniki:

  • 12 łyżek stołowych masła roślinnego (masło shea) 4 łyżki stołowe oleju roślinnego (zalecany jest olej kokosowy lub olej jojoba) 5 do 10 kropli olejku eterycznego (rumianek i lawenda są znane z tego, że zmniejszają podrażnienia skóry)

Wskazówki:

Umieść masło shea w małej misce do mieszania. Dodaj olej i dokładnie wymieszaj oba składniki. Użyj łyżki, aby ubić oba składniki. Gdy osiągniesz pożądaną konsystencję, dodaj olejek eteryczny, a następnie nabierz nawilżacz do pojemników.

 

2. Ultra Moisturizing Lotion

Ten następny domowej roboty nawilżacz zawiera kombinację olejów leczniczych i odżywcze olejki eteryczne. Możesz eksperymentować z kombinacją olejków eterycznych, ale za pierwszym razem, gdy zrobisz ten krem nawilżający, trzymaj się tych składników:

  • ½ filiżanki masła shea 2 łyżki stołowe oleju (zalecane są: olej jojoba, olej z awokado lub olej migdałowy) 10 kropli eterycznego olejku lawendowego 5 kropli olejku eterycznego z rozmarynu 3 krople olejku z nasion marchwi 3 krople olejku eterycznego z drzewa herbacianego

Wskazówki:

W rondelku rozpuść masło shea. Gdy masło się rozpuści, dodaj wybrany przez siebie olejek. Wyłączyć ogień i wymieszać dwa składniki razem. Wlać mieszaninę do miski. Umieść ją w zamrażarce na około 15 do 20 minut, ale nie pozwól, aby zamarzła.

Wyjmij miskę z zamrażarki i dodaj olejki eteryczne. Ubij składniki po każdym dodaniu olejku eterycznego. Zajmie to tylko kilka minut i należy upewnić się, że nie przesadzisz z ubijaniem składników.

Scoop mieszaninę do słoika i przechowywać w temperaturze pokojowej. Podobnie jak w przypadku każdego z wymienionych środków nawilżających, stosować w razie potrzeby.

 

3. Aloe Vera Moisturizer

Aloe Vera jest głównym składnikiem aktywnym w tym przepisie, ale inne składniki zapewniają również skórę-relieving korzyści. Witamina E pomaga złagodzić podrażnioną lub suchą skórę.

Użyj następujących składników, aby zrobić swój własny Aloe Vera moisturizer:

  • 4 łyżki stołowe żelu Aloe Vera 2 łyżki stołowe oleju kokosowego 2 łyżki stołowe oleju migdałowego 1 łyżeczka olejku z witaminą E

Wskazówki:

Dodaj żel Aloe Vera do małej miski, a następnie dodaj olej migdałowy i olej z witaminą E. Dokładnie wymieszaj te składniki razem, podczas gdy ty powoli roztapiasz olej kokosowy w rondelku na małym ogniu. Gdy olej kokosowy się rozpuści, dodaj go do mieszanki.

Pozwól, aby mieszanina do ostygnięcia przed umieszczeniem go w pojemniku z wyboru. Jeśli lubisz kojącą ulgę oferowane przez olejki eteryczne, można włączyć kilka kropli lawendy lub innych olejków eterycznych.

 

4. Olej kokosowy i witamina E Moisturizer

Olej kokosowy jest ponownie używany do tego następnego nawilżacza. Jest to kolejny prosty przepis, aby ubić razem. Zacznij od zbierania tych trzech składników:

  • ½ filiżanki oleju kokosowego 1 łyżeczka witaminy E 12 kropli eterycznego olejku lawendowego

Wskazówki:

Roztop olej kokosowy w rondelku na małym ogniu lub umieść go w słoiku wewnątrz miski z ciepłą wodą. Gdy olej kokosowy jest już roztopiony, dodaj pozostałe dwa składniki. Dokładnie wymieszaj trzy składniki, aż do ich całkowitego połączenia.

Po ostygnięciu oleju kokosowego i ponownym stwardnieniu mieszaniny, możesz przełożyć ją do pojemnika. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

 

5. Kokos i wanilia Homemade Moisturizer

Ponownie, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne właściwości oleju kokosowego są wykorzystywane do tworzenia kremu nawilżającego, który może pomóc złagodzić podrażnienia skóry i utrzymać skórę nawilżoną. Oto potrzebne składniki:

  • ½ filiżanki masła shea ¼ filiżanki oleju kokosowego ½ łyżeczki olejku waniliowego 1 łyżka stołowa oleju z witaminy E

Wskazówki:

Zacznij robić ten krem nawilżający, umieszczając masło shea w misce do mieszania. Roztop olej kokosowy i umieść go w misce z masłem shea. Połącz resztę składników. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki, a następnie pozostaw do ostygnięcia przed umieszczeniem w słoiku lub innym szczelnym pojemniku.

 

Chociaż istnieje wiele środków nawilżających, które można kupić, trudno jest określić, jakie składniki są używane w niektórych z tych produktów. Wiele produktów komercyjnych ma składniki o trudnych do wymówienia nazwach. To sprawia, że trudno jest zbadać i naprawdę wiedzieć, co to za składniki. Zamiast polegać na komercyjnych kremów nawilżających, należy rozważyć dokonanie własnych przy użyciu jednego z 5 przepisów przewidzianych.

Czytaj więcej na: http://wyciskanysok.pl

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować