Zaradzaj alergiom pokarmowym zwiększając spożycie tych pokarmów
Ostatnia aktualizacja: 24 grudnia 2015 r.
Jeśli cierpisz na alergie, spożywanie pokarmów hodowlanych i probiotyków może pomóc w zapobieganiu reakcjom alergicznym. Kulturalne i sfermentowane pokarmy są bogatym źródłem probiotyków i są silniejsze niż jakiekolwiek leki probiotyczne.
Żywność ta pomaga uzdrowić jelita, wzmocnić układ odpornościowy, poprawić trawienie i zapobiegać przeziębieniom i grypie. Wraz z tymi korzyściami, spożywanie kulturowanej żywności na dłuższą metę pomoże wyeliminować alergie pokarmowe.
Żywność hodowlana to każda żywność, która zawiera żywe probiotyki. Kefir, warzywa hodowlane, jogurt i niektóre herbaty zawierają te probiotyki. Twoje ciało jest pełne bakterii. Niektóre z tych bakterii są korzystne lub kluczowe dla Twojego zdrowia, podczas gdy niektóre bakterie są szkodliwe. Probiotyki pomagają przywrócić równowagę zdrowych bakterii jelitowych.
Probiotyki mogą pomóc w zapobieganiu alergii pokarmowych
Badania przeprowadzone w latach 1997-2007 odkryły, że dzieci nadmiernie narażone na działanie antybiotyków były bardziej podatne na alergie pokarmowe. Udało im się nawet powiązać naturalnie występującą bakterię z mniejszym występowaniem alergii pokarmowych.
Kiedy bierzesz antybiotyk, lek atakuje wszystkie bakterie - dobre i złe. Eliminując w tym procesie zdrowe bakterie, zwiększa się ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych. Badacze doszli do wniosku, że wprowadzając więcej probiotyków do diety danej osoby, mogą zwiększyć zdolność organizmu do opierania się alergiom.
Oto kilka sugestii dotyczących włączenia probiotycznych pokarmów do swojej diety, aby zaradzić alergiom pokarmowym.
1. Włącz probiotyki do swojego śniadania
Po pierwsze, zacznij włączać probiotyki do swojego śniadania. Kefir, który ma konsystencję zmiękczonego jogurtu, zawiera ponad 50 szczepów korzystnych probiotyków więcej niż jogurt.
Popularność kefiru ostatnio wzrosła, więc być może uda Ci się go znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym lub sklepie ze zdrową żywnością. Kefir można dodawać do soków, smoothie, napojów, owsianki lub innych typowych posiłków śniadaniowych. Postaraj się dodać przynajmniej jedną porcję do każdego śniadania.
2. Dodaj hodowlane warzywa do obiadu i kolacji
Możesz dodawać probiotyki do posiłków obiadowych i kolacyjnych. Spróbuj dodać warzywa hodowlane, takie jak pikle, kiszone ogórki i inne sfermentowane warzywa jako przyprawy do swoich posiłków. Można je również siekać i dodawać do sałatek lub podawać z boku do dowolnego dania.
Sfermentowane warzywa są często przechowywane w lodówkach w sklepach spożywczych, możesz też zrobić własne.
3. Pij herbatę kombuchę
Herbata Kombucha to czarna lub zielona herbata, która została poddana fermentacji. W ten sposób powstaje gazowany, cierpki napój z dużą dawką probiotyków. Jeśli masz problem ze znalezieniem herbaty kombucha w sklepie spożywczym, spróbuj w sklepie ze zdrową żywnością. Możesz również nauczyć się, jak zrobić własną herbatę kombucha, fermentując liście kombuchy.
Alergie pokarmowe są dość powszechne. Miliony ludzi cierpią z powodu reakcji alergicznych na różne pokarmy, ale alergie te można odwrócić. Jeśli próbowałeś innych metod łagodzenia objawów alergii bez powodzenia, spróbuj włączyć więcej probiotyków do swojej diety.
Źródła: https://www.healyourlife.com/3-probiotic-foods-that-help-with-food-allergies