• 13 kwietnia 2024

Stosuj tę dwuskładnikową odżywkę do włosów, aby leczyć suche, zniszczone włosy i powstrzymać łupież.

 

Czy jesteś zmęczona tym, jak bardzo wysuszone są Twoje włosy, jeśli nie używasz regularnie kupionej w sklepie odżywki? Jeśli tak, wypróbuj ten domowy przepis na naturalną odżywkę, która leczy również łupież.

Suchość włosów wynika z tego, że odżywki, które kupujesz w sklepach sieciowych zawierają wosk, który sprawia, że włosy stają się miękkie tylko na czas, gdy wosk pozostaje we włosach. Gdy naturalne oleje wracają, a wosk się zużywa, suchość włosów staje się odczuwalna.

Co powiesz na stworzenie własnego "magicznego eliksiru", który sprawi, że Twoje włosy od razu staną się zdrowsze. Jeśli jednak będziesz stosować ten przepis regularnie przez dłuższy czas, zaczniesz dostrzegać korzyści płynące z jego stosowania.

Inną korzyścią z tej domowej roboty odżywki jest zrozumienie, co dokładnie stosujesz na włosy i wiedząc, że jest to bezpieczne i korzystne dla włosów, a nie potencjalnie szkodliwe.

 

Czy masz te produkty w swoim domu?

Do produkcji tej domowej odżywki używane są popularne produkty spożywcze, takie jak jogurt i oliwa z oliwek. Aby być naprawdę dokładnym, będziesz potrzebować łyżki pomiarowej, miski do mieszania i kubka do wykonania mieszanki odżywki. To również zajmuje minimalną ilość czasu i pojemnik do przechowywania, jeśli zdarzy Ci się zrobić większą ilość.

Odżywka powinna być mieszana jako jedna łyżeczka oliwy z oliwek do jednej filiżanki jogurtu. Ubij tę mieszaninę z drewnianą łyżką, aż dostaniesz konsystencję majonezu. Można również użyć oleju rycynowego w miejsce oliwy z oliwek. Olej kokosowy to kolejna dobra opcja, ale po prostu należy pamiętać, że po wyjęciu jogurtu z lodówki, olej kokosowy po prostu stwardnieje w nim i nie będzie w stanie dobrze wymieszać. Poczekaj, aż jogurt jest w temperaturze pokojowej i ogrzać olej kokosowy przed mieszaniem.

Wskazówki dotyczące użytkowania: Wmasuj tę mieszankę w skórę głowy i na włosy, a następnie pozostaw na około pół godziny. Spłukać i szampon, a następnie styl jak zwykle.

Powinno to działać równie dobrze dla wszystkich rodzajów włosów, zwłaszcza suchych.

 

Inne proporcje

Ten przepis może być również stosowany jako aplikacja przed prysznicem. Jeśli masz suche włosy i łupież, najlepiej stosować proporcje: cztery części jogurtu na jedną część oliwy z oliwek. W ten sposób Twoje włosy otrzymają odpowiednio zbilansowaną dawkę obu substancji, aby rozwiązać problem.

Jeżeli masz głównie suche włosy, użyj trzech części jogurtu na jedną część oliwy z oliwek. I odwrotnie, jeśli Twoim głównym problemem jest łupież, najlepszą proporcją będzie pięć części jogurtu i jedna część oliwy z oliwek.

Robienie własnej odżywki jest świetne, ponieważ możesz używać naturalnych produktów, które nie zawierają toksycznego składnika, SLS (laurylosiarczanu sodu). Poza tym, ta metoda jest tańsza i bezpieczna!

Tworzenie własnej odżywki gwarantuje, że znasz składniki do ostatniego szczegółu i nie narażasz swoich włosów na działanie substancji, które mogą uszkodzić mieszki włosowe.

Wiedząc, że Twoja odżywka do włosów jest zrobiona z bezpiecznych składników, chronisz swoje włosy przed dalszymi uszkodzeniami, które już zostały wyrządzone przez ostre chemikalia.

Więcej na: http://wyciskanysok.pl

Share :

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Może Cię zainteresować